Logo
Letní kemp 2021 | Hasiči Sklárny Karolinka

Letní kemp 2021

Publikováno 25.08.2021

Ve dnech 9. – 13.8. 2021 náš sbor uspořádal letní kemp ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže. Kemp byl určen pro děti 1. – 9. tříd, které byly zasaženy pandemií covid-19 a jeho realizace byla podpořena MŠMT ČR. Cílem bylo posílení sociálních vztahů, vzájemnou spolupráci, obnovit vzdělávací a pracovní návyky, duševní a fyzickou odolnost.

Náš kemp probíhal jako pobytový, v místě konání Horní Lideč. Zúčastnilo se ho 20 našich mladých hasičů. Pro děti byly připraveny různé přednášky z první pomoci, výživy, biologie, požární ochrany apod. Nechyběly ani túry na Pulčínské skály a Čertovy skály skrz naučnou stezku Vařákovy paseky, po které děti sbíraly nové poznatky o přírodě. Zúčastnili jsme se také exkurze v hasičské zbrojnici ve Valašských Kloboukách a hradu Brumov s výživnou historickou přednáškou. Navštívili jsme přírodní koupaliště Brumov-Bylnice, kde si děti prakticky vyzkoušely první pomoc při tonutí a nabíraly síly pro další dny. Vše bylo průběžně prolínáno pohybovými aktivitami, především různými hrami a cvičeními pro zlepšení dynamiky, techniky běhu, rychlosti a vytrvalosti.

Chtěl bych poděkovat všem lektorům, jejich pomocníkům a rodičům dětí, kteří pomáhali s organizací tohoto kempu a samozřejmě dětem které se zúčastnily. Myslím, že kemp splnil účel, k jakému byl určen a hlavně si ho děti maximálně užily.

Hlavní sponzoři

MŠMT logo Město Karolinka znak Česká rada dětí a mládeže ABV Klima

Zásady zpracování osobních údajů

© Hasiči Sklárny Karolinka 2020

Developed with by tenmartin.eu in Karolinka.